نوبت‌دهی در دکترنکست، ساده و سریع!

نوبت‌دهی در دکترنکست: ساده و سریع!

برای نوبت‌دهی به بیماران، لطفا به بخش «Appointments» مراجعه کرده و روی گزینه «New appointments» کلیک کنید.

سپس کد ملی بیمار را در قسمت«ID» وارد و روی دکمه «Inquiry» کلیک کنید. در این مرحله، بسته به این که بیمار قبلا در دکتر ثبت شده باشد یا خیر، شما ممکن است به صفحه نوبت‌دهی و یا صفحه تشکیل پرونده هدایت شوید.

اگر بیمار، از قبل در سامانه دکترنکست ثبت شده باشد:

شما وارد صفحه نوبت‌دهی می‌شوید. در این قسمت، در نوار بالای صفحه، اطلاعات بیمار، مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، نوع بیمه، شماره همراه و تاریخ انقضای بیمه او مشخص می‌شود.

در قسمت «Choose office» می‌توانید مطب مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر شما دارای مطب شخصی هستید و همزمان در یک کلینیک هم کار می‌کنید، از بخش «Choose office» محل کاری که می‌خواهید برای آن نوبت بدهید، را انتخاب نمائید.

 

در صورتی که برای مطب شخصی، نوبت‌ می‌دهید:

تاریخ و ساعت نوبتی که در نظر دارید را وارد کرده و سپس روی گزینه «Done» کلیک کنید. به عنوان مثال در تصویر پایین برای ساعت 9 و ده دقیقه صبح بیستم مرداد ماه، به بیمار نوبت داده شده است.

در صورتی که برای معاینه در کلینیک یا بیمارستان، نوبت‌ می‌دهید:

لطفا در قسمت «Choose doctor»، نام خود (یا پزشکی که برای وی نوبت می‌دهید) را از میان پزشکان کلینیک و بیمارستان انتخاب کنید.

لطفا تاریخ و ساعت مورد نظر برای ویزیت بیمار را نیز تعیین کنید. به عنوان مثال، در تصویر پایین برای ساعت 9 و ده دقیقه صبحِ 20 مرداد ماه، به بیمار نوبت داده شده است.

 

با کلیک روی گزینه«Done»، نوبت‌ مورد نظر شما در سیستم ثبت شده است. و پیامکی حاوی تاریخ و ساعت نوبت برای بیمار ارسال می‌شود.

اگر گزینه «Skip» را انتخاب کنید، شما به صفحه «Appointment» منتقل می‌شوید. و نوبت بیمار ثبت نخواهد شد.

 

 

اگر بیمار پیش از این در سامانه دکترنکست، ثبت نشده باشد:

پس از وارد کردن کد ملی بیمار در قسمت «ID» و فشردن دکمه «Inquiry»، بیمه بیمار استعلام خواهد شد.

سامانه دکترنکست، اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی بیمار، تاریخ تولد، این که بیمار دارای بیمه هست یا خیر و همچنین نوع بیمه وی، را برای شما مشخص می‌کند.

لطفا جنسیت و شماره تلفن همراه بیمار را در بخش‌های مربوطه وارد کنید.

همچنین، اگر بیمار خانم است، لطفا وضعیت بارداری و شیردهی او را مشخص کنید. وارد کردن این اطلاعات اجباری نیست، اما بهتر است که ثبت شود؛ چرا که دانستن وضعیت بیمار به دکترنکست کمک می‌کند تا (در صورت لزوم) در هنگام تجویز دارو برای پزشک معالج، هشدار تداخل دارویی ارسال کند.

وارد کردنِ مابقی اطلاعات، از جمله قد، وزن و وضعیت استعمال دخانیات بیمار، اختیاری است.

حالا اطلاعات بیمار با موفقیت ثبت شده و برای وی پرونده تشکیل شده است. و شما وارد قسمت نوبت‌دهی به بیمار می‌شوید.

با استفاده از گزینه «Choose office» مطب، کلینیک یا بیمارستانی که قرار است بیمار را در آن ویزیت کنید، مشخص نمائید.

 

در صورتی که برای مطب شخصی، نوبت‌ می‌دهید:

تاریخ و ساعت نوبتی که در نظر دارید را وارد کنید. به عنوان مثال، در تصویر زیر، برای ساعت 9 و ده دقیقه صبح بیستم مرداد ماه، به بیمار نوبت داده شده است.

در صورتی که برای معاینه در یک کلینیک یا بیمارستان، نوبت‌ می‌دهید:

لطفا در قسمت «Choose doctor»، نام خود (یا پزشکی که برای وی نوبت می‌دهید) را از میان پزشکان کلینیک و بیمارستان انتخاب کنید.

لطفا تاریخ و ساعت مورد نظر برای ویزیت بیمار را تعیین کنید. به عنوان مثال، در تصویر پایین برای ساعت 9 و ده دقیقه صبحِ 20 مرداد ماه، به بیمار نوبت داده شده است.

اگر روی گزینه «Done» کلیک کنید، نوبت‌ در سامانه ثبت و پیامکی حاوی تاریخ و ساعت نوبت برای بیمار ارسال می‌شود. اگر گزینه «Skip» را انتخاب کنید، به بخش «Appointments» منتقل شده و نوبت بیمار ثبت نخواهد شد.