نوبت‌دهی آنلاین چه مزایایی برای پزشک و بیمار دارد؟

نوبت دهی آنلاین

بدرقه‌ی نوبت‌دهی سنتی با دکترنکست

با گسترش اینترنت و همگام شدن تکنولوژی با علم پزشکی، راهکارهای مختلفی برای تسهیل فرآیندها در این حوزه ارائه شده است. نوبت‌دهی سنتی هم به دلیل مشکلاتی که داشت دستخوش تغییر شده و امروزه تکنولوژی ما را به سمت نوبت‌دهی آنلاین سوق می‌دهد. اما چه دلایلی ما را ترغیب می‌کند که به جای استفاده از روش سنتی نوبت‌دهی و دریافت نوبت، از نوبت‌دهی آنلاین استفاده کنیم؟ نوبت‌دهی آنلاین چه مزایایی نسبت به روش سنتی نوبت‌دهی دارد؟‌

نوبت‌دهی سنتی چه معایبی دارد؟

  • اتلاف زمان؛ به دلیل مراجعه به مطب یا پشت خط تلفن ماندن.
  • محدود بودن زمان؛ شما فقط می‌توانید در زمان مشخصی از روز برای نوبت‌گیری مراجعه کنید.
  • تجمع در مراکز درمانی؛ در دورانی که همه‌گیری کرونا یک معضل اصلی در دنیاست، مراجعه به مراکز درمانی و تجمع برای دریافت نوبت می‌تواند خطرناک باشد.
  • مشکلات کنسلی و یا جابجایی نوبت ویزیت؛ در روش نوبت‌دهی سنتی امکان کنسل کردن یا جابجایی نوبت توسط بیمار کم است و مشکلات خاص خودش را دارد.
  • فراموشی نوبت؛ هر کدام از ما دغدغه‌های ذهنی خودمان را داریم. به‌طوری که فراموش کردن نوبت ویزیت در تاریخ خاص دور از ذهن نیست.

مزایای نوبت‌دهی آنلاین چیست؟

امروزه افراد می‌توانند هر چیزی که نیاز دارند را از طریق اینترنت سفارش بدهند. غذا، لباس، بلیط و هر چیز دیگری به راحتی و بدون نیاز به تماس تلفنی قابل سفارش است؛ بنابراین بیماران انتظار دارند که بتوانند اینترنتی نوبت‌گیری کنند. نوبت‌دهی آنلاین تقریبا همه مشکلات نوبت‌دهی سنتی را برطرف می‌کند:

  • صرفه‌جویی در وقت و هزینه؛ بیماران دیگر نیازی به طی کردن مسافت‌های طولانی و مراجعه به مراکز درمانی ندارند.
  • عدم تجمع در مراکز درمانی؛ با کمتر شدن ازدحام جمعیت در مطب‌ها و مراکز درمانی، احتمال انتقال بیماری‌ها کاهش پیدا می کند.
  • سهولت در لغو کردن یا جابجایی نوبت: بیماران خیلی راحت می‌توانند از طریق سامانه نوبت‌دهی اقدام به لغو کردن یا جابجایی نوبت خود کنند.
  • یادآوری نوبت؛ سامانه نوبت‌دهی آنلاین با ارسال پیامک یادآوری، بیمار را از زمان نوبت خود آگاه می‌کند؛ بنابراین دیگر بیمار زمان ویزیت خود را فراموش نمی‌کند.
  • استفاده از نظرات دیگران؛ بسیاری از بیماران در انتخاب پزشک مشکل دارند و نمی‌دانند که کدام پزشک برای آن‌ها مناسب است. اشتراک‌گذاری نظرات در سامانه نوبت‌دهی آنلاین یک نکته مثبت است که می‌تواند به بیماران دیگر کمک کند تا با بررسی نظر سایر بیماران، انتخاب بهتر و متناسب با شرایط خود داشته باشند.

عیدانه دکترنکست برای پزشکان

دکترنکست به مناسبت نزدیک شدن سال جدید و عید نوروز، هدیه‌ی ویژه‌ای برای پزشکان دارد. این سامانه ۳ ماه بسته پیشرفته را به صورت رایگان به پزشکان عزیز ارائه می‌دهد و برای پزشکانی که این بسته‌ها را از قبل تهیه کرده‌اند، ۳ ماه تمدید در نظر گرفته است. از جمله امکانات بسته‌ی پیشرفته قابلیت نوبت‌دهی، حذف نوبت و مدیریت آنلاین نوبت‌ها توسط پزشک و منشی است.